Projekty
Tu możesz wyszukać projekty dofinansowanie w ramach naszego Programu. Opisy projektów dodajemy sukcesywnie w miarę ich otrzymywania od Grantobiorców.
Kliknij w województwo na poniższej mapie, by znaleźć projekty realizowane przez organizacje z tego województwa.
Grantobiorca: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 102 405,02 EUR
Partnerzy:
Stowarzyszenie Bydgoski Alarm Smogowy
Miasto Bydgoszcz
Stowarzyszenie Bydgoski Alarm Smogowy
Miasto Bydgoszcz
Czas trwania: 01.10.2021-30.04.2023
Celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców Bydgoszczy w oddolne działania antysmogowe. Powstaje 5 Osiedlowych Grup Antysmogowych, które realizują działania partycypacyjne i edukacyjne w celu ograniczania niskiej emisji. Miejski Zespół Antysmogowy ewaluuje przedsięwzięcia Miasta Bydgoszczy i Osiedlowych Grup Antysmogowych i uzupełnia miejski katalog działań na rzecz poprawy jakości powietrza.
Grantobiorca: Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 91 172,40 EUR
Partnerzy: Brak
Czas trwania: 01.11.2021-30.09.2023
Celem projektu jest rozwój współpracy pomiędzy społecznościami lokalnymi a samorządami 6 gmin Pomorza w obszarze ochrony środowiska. Główne działania w projekcie to: wspólne wypracowanie rozwiązań dotyczących ochrony klimatu i środowiska, wdrożenie i upowszechnienie innowacji klimatycznych przez opracowanie i konsultacje modelu współpracy oraz lokalne fora współpracy, wsparcie liderek i liderów zmian przez proces mentoringowy wzmacniający kompetencje liderskie i współpracę międzysektorową.
Grantobiorca: Fundacja Media 3.0
Dofinansowanie ze środków Programu: 102 435,74 EUR
Partnerzy: Ośrodek Studiów o Mieście Gliwice
Czas trwania: 01.11.2021-30.09.2021
Celem projektu jest zaangażowanie aktywistów, urzędników, uczniów oraz mieszkańców Gliwic w działania na rzecz kształtowania zieleni miejskiej. W ramach projektu tworzymy aplikację mobilną usprawniającą zarządzanie drzewostanem oraz umożliwiającą inwentaryzację i wizualizację drzew w mieście. Powołamy grupę roboczą Zielone Gliwice, której zadaniem będzie wypracowanie modelu współpracy grup społecznych zaangażowanych w „zieloną politykę”.
Grantobiorca: Fundacja Polskie Forum Migracyjne
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 100 315,49 EUR
Partnerzy:
Fundacja dla Wolności
Gmina Miasto Marki
Miasto Podkowa Leśna
Gmina Izabelin
Fundacja dla Wolności
Gmina Miasto Marki
Miasto Podkowa Leśna
Gmina Izabelin
Czas trwania: 31.12.2021 - 30-09-2023
Celem projektu jest integracja oraz przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji migrantów i migrantek mieszkających na terenie trzech podwarszawskich gmin: Marki, Izabelin i Podkowa Leśna. W ramach projektu organizujemy punkty informacyjno-doradcze dla cudzoziemców. We współpracy ze szkołami prowadzimy kompleksowe działania szkoleniowe dla kadry pedagogicznej, uczniów i uczennic, a także wspólnie wypracowujemy szkolne strategie wspierania różnorodności kulturowej.
Grantobiorca: Fundacja OKNO NA WSCHÓD
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 102 085,71 EUR
Partnerzy: Brak
Czas trwania: 01.12.2021-30.04.2023
Celem projektu jest przeciwdziałanie łamaniu praw człowieka, dyskryminacji i nierównego traktowania osób w sytuacji migracyjnej w województwie podlaskim. Prowadzimy działania rzecznicze i mediacyjne. Migrantom i migrantkom zapewniamy wsparcie prawne. Prowadzimy infolinię informacyjną. Dzięki Porozumieniu NGO na rzecz ochrony praw człowieka osób w sytuacji migracyjnej w województwie podlaskim nawiązujemy lub rozwijamy współpracę z podlaskimi NGO.
Grantobiorca: Stowarzyszenie Queerowy Maj
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 115 080,00 EUR
Partnerzy: Kvenréttindafélag Íslands (Islandia)
Czas trwania: 01.12.2021-30.11.2023
Celem naszego projektu jest analiza stanu edukacji seksualnej w Polsce, a w szczególności podstawy programowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sposobu jej realizacji. Przeprowadzamy badanie ankietowe stanu edukacji seksualnej z perspektywy uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Przygotowujemy raport o sytuacji edukacji seksualnej w Polsce i rekomendacje dotyczące wymaganych aktualizacji programu nauczania. Prowadzimy działania rzecznicze w instytucjach państwowych i samorządowych.