Projekty
Tu możesz wyszukać projekty dofinansowanie w ramach naszego Programu. Opisy projektów dodajemy sukcesywnie w miarę ich otrzymywania od Grantobiorców.
Kliknij w województwo na poniższej mapie, by znaleźć projekty realizowane przez organizacje z tego województwa.
Grantobiorca: Fundacja POLZA
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 91 181,19 EUR
Partnerzy: Brak
Czas trwania: 01.12.2021-30.06.2023
Celem projektu jest poprawa sytuacji dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji mieszkających w Białymstoku w dostępie do edukacji, a także pogłębianie świadomości na temat migracji całej społeczności szkolnej. Zapewniamy migranckim uczniom i uczennicom wsparcie asystentów międzykulturowych oraz wsparcie psychologiczne. Organizujemy zajęcia z języka polskiego dla młodzieży, warsztaty filmowe i fotograficzne, badania partycypacyjne, spektakl, a także szkolenia dla nauczycieli.
Grantobiorca: Fundacja dla Somalii
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 83 999,99 EUR
Partnerzy: Brak
Czas trwania: 31.12.2021–31.12.2022
Projekt ma na celu zapewnienie migrantkom i migrantom dostępu do usług z zakresu doradztwa ogólnego i specjalistycznego świadczonych przez doradców integracyjnych, prawnika i doradcę zawodowego. W ramach projektu wspieramy bezpośrednio minimum 800 osób z doświadczeniem migracji i udzielamy minimum 1500 konsultacji stacjonarnych i online. Dzięki temu odbiorcy nabywają również umiejętności samodzielnego radzenia sobie z problemami prawno-administracyjnymi.
Grantobiorca: Fundacja Ładne Historie
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 101 573,81 EUR
Partnerzy: Brak
Czas trwania: 01.10.2021 - 30.09.2023
W tym projekcie zwiększamy zaangażowanie mieszkańców i mieszkanek osiedla Plac Grunwaldzki we Wrocławiu w kształtowanie ich najbliższego otoczenia. Tworzymy grupę lokalnych liderek i liderów, organizujemy warsztaty. Mieszkańcy i mieszkanki mapują przestrzeń publiczną osiedla, biorąc pod uwagę jego infrastrukturę i stan środowiska naturalnego. Liderki i liderzy proponują projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybrany projekt zostanie złożony i powstanie jego kampania.
Grantobiorca: Stowarzyszenie PORT. Przestrzeń otwarta
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 110 608,39 EUR
Partnerzy:
Centrum Inicjatyw Obywatelskich
Mannréttindaskrifstofa Íslands
Miasto Gdańsk
Centrum Inicjatyw Obywatelskich
Mannréttindaskrifstofa Íslands
Miasto Gdańsk
Czas trwania: 01.10.2021-30.09.2023
Celem projektu jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla migrantów i migrantek z terenu Pomorza i ich szeroko rozumiana integracja z polskim społeczeństwem. Zapewniamy grupie docelowej wsparcie edukacyjne, informacyjne, integracyjno-aktywizujące oraz doradztwo specjalistyczne. Powołujemy Słupską Radę Imigrantów i Imigrantek – ciało konsultacyjno-doradcze w zakresie kształtowania polityk migracyjnych. Organizujemy zajęcia z samoobrony i warsztaty rozwoju osobistego.
Grantobiorca: Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 99 580,94 EUR
Partnerzy: Brak
Czas trwania: 31.12.2021-30.06.2023
W tym projekcie zaangażowaliśmy 12 zespołów składających się z pracowników i pracowniczek instytucji kultury w proces konsultacji z mieszkańcami realizowany zgodnie z ideą ko-kreacji. Szkolimy osoby zaangażowane w projekt w zakresie włączających technik prowadzenia konsultacji oraz metod badania doświadczenia odbiorców i odbiorczyń. Ponadto, w ramach projektu promujemy ko-kreacyjne podejście do konsultowania programów publicznych instytucji kultury.
Grantobiorca: Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 95 920,50 EUR
Partnerzy:
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Fundacja Kalejdoskop Kultur
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Fundacja Kalejdoskop Kultur
Czas trwania: 01.11.2021-30.09.2023
Celem projektu jest systemowe wspieranie społeczności obcokrajowców mieszkających w Bielsku-Białej. W ramach projektu powstała Szkoła Asystentów Międzykulturowych, realizowane są dwie edycje kursu dla trzydziestu asystentów międzykulturowych. Po zakończeniu kursu asystenci i asystentki rozpoczną pracę w szkołach lub przedszkolach, do których uczęszcza najwięcej obcokrajowców. Oferujey naukę języków obcych, a we współpracy z uczniami oraz nauczycielami organizujemy minifestwiale międzykulturowe.