Projekty
Tu możesz wyszukać projekty dofinansowanie w ramach naszego Programu. Opisy projektów dodajemy sukcesywnie w miarę ich otrzymywania od Grantobiorców.
Kliknij w województwo na poniższej mapie, by znaleźć projekty realizowane przez organizacje z tego województwa.
Grantobiorca: Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 102 400,00 EUR
Partnerzy: brak
Czas trwania: 01.01.2022-30.09.2023
W ramach projektu docieramy do osób osadzonych w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców, zwłaszcza osób, które doświadczyły tortur lub innych form przemocy, a także do osób niesłusznie osadzonych. Zapewniamy pomoc lub reprezentację prawną (również w sprawach wnoszonych do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka) i konsultacje psychologiczne dla osób wymagających szczególnego wsparcia i uzyskania zadośćuczynienia.
Grantobiorca: Pracownia Pozarządowa
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 99 880,97 EUR
Partnerzy: Gmina Miasto Koszalin
Czas trwania: 1.11.2021-31.07.2023
Celem projektu jest włączenie młodych ludzi z Koszalina w sprawy miasta i stworzenie im przestrzeni do decydowania o ich najbliższym otoczeniu. Najważniejsze działania to: warsztaty poświęcone różnym rodzajom aktywności obywatelskiej, wolontariatowi i samorządności, warsztaty tworzenia pomysłów do szkolnego budżetu obywatelskiego i wydarzenie podsumowujące w każdej szkole uczestniczącej w projekcie.
Grantobiorca: Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 115 039,20 EUR
Partnerzy: Umbosmaur barna / Rzecznik Praw Dziecka (Islandia) Alda – félag um sjálfbrni og lýri (Islandia) Yaroslav Mudryi National Law University (Ukraina)
Czas trwania: 01.12.2021–30.06.2023
W ramach projektu tworzymy i rozwijamy sieć współpracy pomiędzy ekspertami i ekspertkami w dziedzinie praw człowieka i biznesu. Przygotowujemy materiały edukacyjne w języku polskim i ukraińskim. Zrealizujemy wizytę studyjną w Islandii oraz warsztat poświęcony tematyce etycznych zasad współpracy między organizacjami pozarządowymi a biznesem. Prowadzimy Letnią Akademię, cykl webinariów tematycznych, przygotujemy publikację i zorganizujemy konferencję podsumowującą.
Grantobiorca: Fundacja HerStory
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 102 020,49 EUR
Partnerzy: Centrum Praw Kobiet. Oddział we Wrocławiu
Czas trwania: 01.12.2021-31.05.2023
Naszym celem jest poprawa stanu zdrowia psychicznego grupy osób LGBTQ+ przez zapewnienie im indywidualnego wsparcia i wzmocnienia psychoedukacyjnego. Chcemy także zwiększyć wiedzę i rozwinąć umiejętności osób pracujących z osobami ze społeczności LGBTQ+ w obszarach zdrowia, pomocy społecznej i edukacji. Projekt zapewnia pomoc dla osób nieheteronormatywnych w formie wsparcia kryzysowego lub krótkoterminowej terapii (100 godzin) oraz 15 godzin superwizji dla psychoterapeutek i psychoterapeutów.
Grantobiorca: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Koło w Częstochowie
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 45 882,14 EUR
Partnerzy: brak
Czas trwania: 01.12.2021–30.09.2023
Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat praw osób z niepełnosprawnościami zagrożonych dyskryminacją. W ramach projektu powstaje strona internetowa z mapą, na której są zaznaczane miejsca z dobrymi praktykami zapobiegania dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. Prowadzimy działania edukacyjne, w tym szkolenia antydyskryminacyjne. Organizujemy kampanię społeczną pod hasłem „Dzień Godności”. Powołamy Radę społeczną, tworzymy punkt konsultacyjny „Zapytaj eksperta”.
Grantobiorca: Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 110 309,59 EUR
Partnerzy: Fundacja Białorusini w Łódzkim Polska & Polsk-norsk forening Razem=Sammen (Norwegia)
Czas trwania: 01.12.2021-31.05.2023
Projekt odpowiada na potrzebę włączenia cudzoziemców mieszkających w Łodzi w działania obywatelskie oraz podniesienia świadomości na temat praw mieszkańca. Organizujemy „Akademię Mieszkańca”, w ramach której prowadzimy szkolenia o prawach migrantów i kurs języka polskiego dla cudzoziemców. Tworzymy Międzykulturowe Strefy Aktywności Sąsiedzkiej, poprzez które wzmacniamy sąsiedzką integrację. Powołujemy zespół włączający cudzoziemców w polityki miejskie w Łodzi.