Projekty
Tu możesz wyszukać projekty dofinansowanie w ramach naszego Programu. Opisy projektów dodajemy sukcesywnie w miarę ich otrzymywania od Grantobiorców.
Kliknij w województwo na poniższej mapie, by znaleźć projekty realizowane przez organizacje z tego województwa.
Grantobiorca: Fundacja „Pestka”
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 101 304,79 EUR
Partnerzy: brak
Czas trwania: 01.12.2021-31.03.2023
Celem projektu jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrona ofiar tej przemocy na terenie woj. świętokrzyskiego. Działania skierowane są przede wszystkim do osób i podmiotów działających w obszarze przemocy oraz rodzin uwikłanych w przemoc. W ramach projektu organizujemy 2 konferencje, 12 spotkań informacyjnych, 3 edycje szkoleń specjalistycznych (400 godz.) dla 45 osób, w tym 10 z NGO. Opracowujemy pakiety edukacyjne na podstawie materiałów programu „Niebieska linia”– trafią one do 102 gmin i 50 organizacji. Realizujemy pilotażowy program aktywizująco-wspierający dla 5 rodzin uwikłanych w przemoc.
Grantobiorca: Centrum Społecznego Rozwoju
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 83 484,53 EUR
Partnerzy: brak
Czas trwania: 31.12.2022-30.06.2023
Celem projektu jest zwiększenie partycypacji rad społecznych, w tym rad seniorów, osób z niepełnosprawnościami, młodzieżowych i pożytku publicznego, w realizacji polityk lokalnych w podregionie tyskim województwa śląskiego. W ramach projektu prowadzimy szkolenia dla wszystkich osób uczestniczących w projekcie. Inicjujemy utworzenie dwóch nowych rad lub organizacji społecznych, opracujemy i realizujemy 8 inicjatyw zwiększających partycypację mieszkańców. Realizujemy sesje world cafe w 4 gminach.
Grantobiorca: Fundacja Pod Aniołem
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 77 588,61 EUR
Partnerzy: brak
Czas trwania: 01.01.2022-30.06.2023
W tym projekcie zwiększamy świadomość na temat dostępności usług dla osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej. Powstaje grupa Self-adwokatów dostępności, którzy są ambasadorami osób z niepełnosprawnościami, dbającymi o ich integrację w społeczności. Przeprowadzamy audyty dostępności w przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych i podmiotach ekonomii społecznej z branży turystycznej, gastronomicznej i usług czasu wolnego.
Grantobiorca: Fundacja MultiRegion
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 92 239,07 EUR
Partnerzy: brak
Czas trwania: 01.12.2021-30.011.2023
Celem projektu jest wzmocnienie osób w wieku 60+ z województwa podkarpackiego oraz wyrównanie ich szans. Organizujemy dla osób starszych spotkania z doradcą zawodowym, zapewniamy bilety na basen, siłownię, do kina i teatru, świadczymy doradztwo. Prowadzimy zajęcia z zakresu edukacji cyfrowej i szkolenie z pierwszej pomocy, opieki senioralnej i profilaktyki COVID-19 dla zaangażowanych w projekt wolontariuszy. Osoby starsze korzystają z pomocy prawników, doradców, pośrednika pracy, psychologa.
Grantobiorca: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 83 780,93 EUR
Partnerzy: Gmina Nowa Sól
Czas trwania: 01.12.2021-30.09.2023
W naszym projekcie zapraszamy mieszkańców Nowej Soli oraz przedstawicieli władz miasta i organizacji pozarządowych do udziału w szkoleniach oraz konsultacjach społecznych. Konsultacje dotyczą działania Centrum Aktywności Społecznej, współpracy miasta z organizacjami społecznymi, Programu Aktywności Społecznej i zasad udziału organizacji w Nowosolskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Organizujemy szkolenia dla wolontariuszy oraz wydarzenia: Dni Wolontariusza i Nowosolskie Fora NGO.
Grantobiorca: Fundacja Dobrych Pomysłów
Konkurs: 1. konkurs tematyczny
Dofinansowanie ze środków Programu: 75 690,48 EUR
Partnerzy: Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie
Czas trwania: 30.12.2021-29.09.2023
W tym projekcie zajmujemy się edukacją kulturalną, ekologiczną i obywatelską mieszkańców dzielnicy Bronowice w Lublinie. Chcemy rozwijać zainteresowania mieszkańców, zwiększyć ich zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, a także budować pozytywne nawyki i kształtować poczucie sprawstwa. Prowadzimy zajęcia tematyczne. Organizujemy wydarzenia plenerowe, wydajemy lokalną gazetkę, opracowujemy materiały muzyczne, filmowe i fotograficzne.