Webinarium informacyjne: Inicjatywy dwustronne i regionalne

  • Webinaria

9 lutego (czwartek) w godzinach 11.00-12:00 zapraszamy na webinarium informacyjne dotyczące naboru wniosków na inicjatywy dwustronne i regionalne w ramach Programów: Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy oraz Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

W ramach naboru organizacje społeczne mogą pozyskać środki na realizację międzynarodowych inicjatyw, których celem będzie wymiana wiedzy, know-how i doświadczeń. Nabór wniosków ruszył 23 stycznia i potrwa do 30 kwietnia br. Ocena złożonych wniosków będzie prowadzona w trybie ciągłym, a decyzje o dofinansowaniu inicjatyw będą podejmowane trzykrotnie, chyba że środki przeznaczone na inicjatywy zostaną wcześniej wyczerpane. Więcej informacji.

Podczas webinarium:

  • przedstawimy ogólne założenia i zasady naboru;
  • wyjaśnimy, jakiego typu działania mogą zostać sfinansowane w ramach naboru;
  • pokażemy ciekawy przykład międzynarodowego stażu w środowisku pozarządowym.

Odpowiemy też na zadane na czacie pytania związane z tematyką spotkania.

Zarejestruj się już teraz!

Osobami prezentującymi będą:

  • Anna Fedas – koordynatorka współpracy dwustronnej i regionalnej w Programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, pracuje w Fundacji im. Stefana Batorego;
  • Ewa Stokłuska – koordynatorka współpracy dwustronnej i regionalnej w Programie Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, pracuje w Fundacji Edukacja dla Demokracji;
  • Agnieszka Podgórska – dyrektorka ds. edukacji i networkingu w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Organizuje i prowadzi działania skierowane do lokalnych aktywistek i aktywistów: monitoringi, szkolenia z zakresu działań strażniczych, kurs (Bez)Nadzieja małej i dużej gminy, Szkołę Inicjatyw Strażniczych.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – członkini zespołu komunikacyjnego Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, pracuje w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium zrealizowane zostanie na platformie Zoom i będzie tłumaczone na żywo na polski język migowy. Po spotkaniu na stronie Programu w zakładce „Biblioteka” i na kanale Programu na YouTube udostępnimy również nagranie webinarium z napisami.

***

Aby wziąć udział w webinarium oraz sesji pytań i odpowiedzi, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://crm.frsi.org.pl/AO-regionalny/webinarium_09-02-2023

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rejestrację na wydarzenie zamykamy o godz. 12:00 w dniu poprzedzającym webinarium.

Link do webinarium (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) prześlemy do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym spotkanie oraz na dwie godziny przed spotkaniem.

Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkami:

Jeśli nie czujesz się pewnie w obsłudze Zooma – zapoznaj się z instrukcją, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Pobierz materiały: