11 lutego (piątek) o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie sieciujące z inspiracjami z zagranicy poświęcone edukacji antydyskryminacyjnej i edukacji o prawach człowieka.
Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych udziałem w konkursach grantowych w ramach Programu i nawiązaniem partnerstw projektowych z podmiotami zagranicznymi.
Podczas spotkania:
- posłuchamy o przykładach działań z obszaru edukacji antydyskryminacyjnej i edukacji o prawach człowieka prowadzonych w Norwegii,
- porozmawiamy o Waszych wstępnych pomysłach na działania projektowe,
- przypomnimy zasady zawierania partnerstw projektowych, w tym partnerstw z podmiotami zagranicznymi,
- odpowiemy na Wasze pytania związane tym tematem.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele norweskich organizacji specjalizujących się w działaniach edukacyjnych w obszarze praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji:
- Monika Kochowicz – kampanierka Stopp Hatprat (Stop Mowie Nienawiści),
- Joseph Hategekimana – założyciel i dyrektor zarządzający TERRAM PACIS, norweskiej organizacji pozarządowej specjalizującej się w działaniach edukacyjnych z młodzieżą w obszarze praw człowieka, niedyskryminacji, partycypacji oraz edukacji dla pokoju,
- Daníel E. Arnarsson – dyrektor zarządzający Samtökin ’78 (National Queer Organisation of Iceland), największej islandzkiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób LGBT+ i prowadzącej działania edukacyjne na rzecz praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji, w tym m.in. w ramach edukacji równościowej w szkołach publicznych w Reykjaviku i Hafnarfjörður,
- przedstawicielka Stopp Hatprat (Stop Mowie Nienawiści) – ogólnonorweskiej kampanii społecznej angażującej młode osoby w przeciwdziałanie mowie nienawiści, w ramach której realizowane są m.in. warsztaty dla młodzieży i nauczycieli oraz prowadzony program młodzieżowych ambasadorów.
Spotkanie potrwa około 1,5 godziny. Będzie prowadzone w języku angielskim (bez tłumaczenia) na platformie Zoom.
***
Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://bit.ly/AO-regionalny-11-02-2022.
Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym spotkaniem – napisz lub zadzwoń: ewa.stokluska@fed.org.pl, 720 801 013.
Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Rejestrację na wydarzenia zamykamy o godz. 12:00 w dniu je poprzedzającym.
Link do spotkania (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) prześlemy do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym spotkanie oraz na dwie godziny przed spotkaniem.
Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkiem:
- sprawdź SPAM,
- skontaktuj się z Adrianą Skutyńską: adriana.skutynska@frsi.org.pl, 574 999 973.
Jeśli nie czujesz się pewnie w obsłudze Zooma – zapoznaj się z instrukcją, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.
Pobierz materiały: