Ułatwienia dostępu

Zwinne zarządzanie w organizacji

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium poświęconego zwinnemu zarządzaniu w organizacji. Webinarium odbyło się 19 maja 2022 r.

Nowoczesne metodologie zarządcze, tj. zwinne zarządzanie (z ang. agile management) mogą być przydatne przy tworzeniu strategii / planu rozwoju organizacji, który jest wymagany przy aplikowaniu o granty instytucjonalne w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Z nagrania dowiesz się między innymi:

  • co to jest zwinne zarządzanie (agile),
  • jak można się przygotować do ewentualnej zmiany w sposobie zarządzania,
  • jakie są możliwości przełożenia tej metody na pracę organizacji pozarządowych,
  • na co warto zwrócić uwagę wybierając metody zarządzania organizacją.

 

Osobą prezentującą była Anna Stokowska – absolwentka socjologii i historii sztuki w ramach MISH UW, a także Centre for Social Studies i Szkoły Nauk Społecznych PAN. Stypendystka Central European University w Budapeszcie. Koordynowała projekty edukacyjne w Centrum Edukacji Obywatelskiej i Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, była ekspertką przy badaniach społecznych realizowanych przez Instytut Spraw Publicznych, a w Fundacji Batorego zajmowała się konfliktem interesów w administracji publicznej. Była mentorką w kursach e-learningowych dla nauczycieli i autorką materiałów edukacyjnych na temat nowych technologii oraz roli gier w edukacji. W Katalyst Education wciela zasadę, że ludziom pracuje się najlepiej wtedy, kiedy robią to, co kochają. Jest Team Leaderką Katalysta i Scrum Masterem zespołu developerskiego Fundacji.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska – redaktorka, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Członkini zespołu komunikacyjnego Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 1h 26 min

Nagranie z tłumaczeniem na polski język migowy oraz napisami.

00:00:00-00:06:09: Powitanie, wprowadzenie
00:06:10-00:55:18: Część 1. Co to jest agile?
00:55:19-01:03:57: Część 2. Czy agile jest dla NGO?
01:03:58-01:10:06: Część 3. Jak przygotować się do transformacji?
01:10:07-01:25:47: Pytania i odpowiedzi

Do pobrania: