Pierwszy hackathon: „20 godzin dla klimatu i środowiska” odbędzie się już 19-20 czerwca w Warszawie i będzie poświęcony tematom związanym z ochroną środowiska i przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Będziemy szukać rozwiązań problemów, z którymi mierzy się na co dzień Wasza lokalna społeczność.
Podczas wydarzenia czas na pracę będzie ograniczony. Będziecie mieć tylko (i aż) 20 godzin, ale i komfort skoncentrowania stu procent swojej uwagi na szukaniu rozwiązań. Obie te cechy hackathonu są dobrym paliwem dla kreatywności.
Hackathon zakończą prezentacje rozwiązań. Najlepsze zostaną wybrane głosami osób uczestniczących oraz osób eksperckich, doradzających Wam w trakcie wydarzenia. Najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone (nagroda rzeczowa o wartości do 5 tysięcy złotych oraz dwie nagrody finansowe).
Jak się zgłosić?
To proste! Wystarczy wypełnić krótki formularz. Opiszcie w nim problem, dla którego rozwiązania chcecie szukać podczas hackathonu, a potem krótko uzasadnijcie, dlaczego – Waszym zdaniem – warto się nim zająć.
Do udziału zaprosimy ok. 10 trzyosobowych zespołów. Rekrutacja potrwa od 15 do 30 maja (do godz. 15:00). Wybierzemy najciekawsze i najtrafniej opisane wyzwania, a wybrane zespoły poinformujemy o wynikach rekrutacji do 31 maja.
Jak się przygotować?
Już teraz zapraszamy Was na webinarium wprowadzające „Jak skutecznie wprowadzać proekologiczną zmianę w organizacji?” (zapisz się!), który odbędzie się 30.05 o 11:00, oraz obejrzenia nagrania webinarium „Jak stworzyć dobry ekoprojekt?”.
Na tydzień przed samym hackathonem zaprosimy Was na spotkanie, podczas którego opowiemy, jak się przygotować do udziału w wydarzeniu od strony merytorycznej i logistycznej.
Co się wydarzy?
Wydarzenie rozpocznie się przed południem 19 czerwca, a zakończy po południu 20 czerwca. Będzie składać się z kilku części. Zaczniemy od definiowania potrzeb i propozycji wartości, żeby móc generować pomysły na rozwiązania znając perspektywę ich odbiorczyń i odbiorców. Każda część zostanie poprzedzona krótkim wstępem i instrukcją. Podczas kolejnych sesji, i pomiędzy nimi, będziecie mogły i mogli dyskutować między zespołami oraz konsultować sposób i efekty swojej pracy z ekspertami i ekspertkami. Wypracowane rozwiązania zaprezentujecie podczas sesji kończącej (pitching).
Uwaga! Zapewniamy i pokrywamy koszty zakwaterowania w Warszawie (1 noc) osób niemieszkających na stałe w Warszawie i okolicach (do 20 km od granic miasta).
Przeczytaj więcej o Hackathonach Aktywnych Obywateli.
Zapoznaj się z Regulaminem Hackathonu „20 godzin dla klimatu i środowiska”.
Partnerem wydarzenia jest Program Sektor 3.0. Program Sektor 3.0 jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.