Szkolenie online: Projekt – od pomysłu do realizacji

Szkolenie online: Projekt – od pomysłu do realizacji

Share on facebook
Share on twitter

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące podstaw planowania i realizacji projektów (w tym przygotowywania wniosków projektowych). Szkolenie składa się z czterech spotkań online, które odbędą się od 20 do 28 kwietnia na platformie Zoom.

Szkolenie jest bezpłatne, przeznaczone dla pracowników/pracowniczek organizacji pozarządowych. Kierujemy je do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przygotowywaniem projektów i nie posiadają jeszcze umiejętności bądź doświadczenia w tym zakresie.

Szkolenie składa się z czterech spotkań online i będzie realizowane dla dwóch grup (południowej i popołudniowej):

Spotkanie 1: Analiza problemów, potrzeb, wyzwań, formułowanie celów i rezultatów
20 kwietnia (wtorek)
grupa 1: godz. 11.00-13.30
grupa 2: godz. 16:30-19.00

Spotkanie 2: Produkty, działania i wskaźniki
21 kwietnia (środa)
grupa 1: godz. 11.00-13.30
grupa 2: godz. 16:30-19.00

Spotkanie 3: Zasoby organizacji i współpraca partnerska. (+Modelowy projekt współpracy międzynarodowej dla grupy 1)
27 kwietnia (wtorek)
grupa 1: godz. 11.00-14.00
grupa 2: godz. 16:30-18.00

Spotkanie 4: Ryzyka i trwałość projektu. (+Modelowy projekt współpracy międzynarodowej dla grupy 2)
28 kwietnia (środa)
grupa 1: godz. 11.00-13.00
grupa 2: godz. 16:30-19.30

Szkolenie poprowadzą: Magda Krasowska-Igras, ekspertka Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny w dziedzinie rozwoju instytucji sektora społecznego, oraz – część dotyczącą modelowego projektu współpracy międzynarodowej – Ewa Stokłuska, ekspertka Programu w dziedzinie współpracy międzynarodowej.

Podczas szkolenia zajmiemy się przykładowymi opisami projektów, przeanalizujemy ich treść, poszukamy właściwych sformułowań do opisania pomysłów, uporządkujemy je w logicznej strukturze. Zaprojektujemy działania zgodnie z potrzebami odbiorców, tak aby osiągnąć główny cel projektu. Będziemy analizować możliwości realizacji projektów, a także oszacujemy związane z nimi ryzyka i trwałe zmiany, jakie możemy wprowadzić.

Przed każdym spotkaniem osoby uczestniczące otrzymają zadanie domowe (ćwiczenie bądź materiał do przeczytania), które będą wykonywać indywidualnie lub w grupach.

WAŻNE! Wszystkie części szkolenia stanowią jedną spójną całość. W trakcie kolejnych spotkań będziemy nawiązywać do przerobionego wcześniej materiału i budować umiejętności na podstawie wykonanych zadań. Dlatego od osób zgłoszonych na szkolenie wymagamy obecności na wszystkich czterech spotkaniach! Prosimy osoby zainteresowane szkoleniem o wcześniejsze zaplanowanie swojego udziału we wszystkich terminach spotkań.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy, aby z jednej organizacji zgłosiła się maksymalnie jedna osoba. Zapisy trwają od 8 do 15 kwietnia, bądź do wyczerpania limitu miejsc.

***

[Limit miejsc w obu grupach został wyczerpany.]

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

 
Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rejestrację na szkolenie zamykamy 15 kwietnia (o ile miejsca nie zostaną wcześniej wyczerpane).

Link do spotkań (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) prześlemy 16 kwietnia. Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkiem, skontaktuj się z Adrianą Skutyńską: +48 574 999 973, adriana.skutynska@frsi.org.pl.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane ze szkoleniem – napisz lub zadzwoń: magdalena.krasowska@frsi.org.pl, 606 393 893.  

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Najnowsze aktualności