Szkolenie: Budowanie relacji, język równościowy i dostępność wydarzeń

 • Szkolenia

5 maja (środa) w godzinach 9.00-16:00 zapraszamy na szkolenie online z zakresu nawiązywania relacji i współpracy z różnymi grupami odbiorczyń i odbiorców oraz języka równościowego i dostępności wydarzeń.

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy, interaktywny i skierowane jest przede wszystkim do osób przygotowujących wnioski w konkursie grantowym w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Szkolenie zostanie zrealizowane na platformie Zoom.

Podczas szkolenia :

 • pochylimy się nad kwestiami kluczowymi w komunikacji z grupami docelowymi projektów (w szczególności z osobami z grup mniejszościowych oraz osobami narażonymi na ryzyko wykluczenia społecznego), zastanowimy się wspólnie, jak budować z nimi relację i współpracę oraz angażować je do działania;
 • opowiemy o tym, jak organizować wydarzenia dostępne dla wszystkich, uwzględniając perspektywę osób z niepełnosprawnościami;
 • przedstawimy zasady języka równościowego, włączającego, szanującego potrzeby i postulaty różnych grup.

Nie możesz wziąć udziału w szkoleniu? Wkrótce na naszej stronie w zakładce “Biblioteka” znajdziesz poradnik “Dostępność i równe traktowanie – jak o nie zadbać?”. 

Program szkolenia i osoby prowadzące:

 • 9.00-11.00: Budowanie relacji i współpraca z grupami docelowymi
  Katarzyna Bryczkowska – pedagożka, trenerka równościowa, coacherka oraz doradczyni. Od lat zaangażowana w pracę z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i marginalizacją. Ekspertka w 2. obszarze tematycznym Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 • 11.30-13.30: Dostępność wydarzeń
  Izabela Sopalska-Rybak – założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa. Trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w temacie potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

 • 14.00-16.00: Język równościowy
  Lena Rogowska-Lewandowska – trenerka równościowa, artystka społeczna. Przez wiele lat związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Kultury. Dziś wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu.

Uwaga! Szkolenie stanowi całość. Rejestracja na szkolenie jest równoznaczna z deklaracją udziału we wszystkich jego częściach.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy, aby z jednej organizacji zgłosiła się maksymalnie jedna osoba. 

***

[Limit miejsc w grupie szkoleniowej został wyczerpany.]

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: http://bit.ly/AO-regionalny_05-05-2021.

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia na polski język migowy napisz do nas po rejestracji (najpóźniej do piątku, 23 kwietnia do godz. 16.00) na adres: AO-regionalny@frsi.org.pl. 

Jeśli po rejestracji okaże się, że jednak nie możesz wziąć udziału w szkoleniu – koniecznie nas o tym poinformuj! Z Twojego miejsca może skorzystać inna osoba.

***

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rejestrację na szkolenie zamykamy 23 kwietnia o 16.00 (o ile miejsca nie zostaną wcześniej wyczerpane).

Link do szkolenia (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) prześlemy 26 kwietnia. Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkiem, skontaktuj się z Adrianą Skutyńską: adriana.skutynska@frsi.org.pl, 574 999 973.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym spotkaniem – napisz lub zadzwoń: magdalena.krasowska@frsi.org.pl, 606 393 893.