Spotkanie sieciujące: Wsparcie integracji migrantów/migrantek i uchodźców/uchodźczyń

  26 marca (piątek) o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie sieciujące z inspiracjami z zagranicy poświęcone działaniom wspierającym integrację migrantów/migrantek i uchodźców/uchodźczyń.

  Zarejestruj się już teraz!

  Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych udziałem w konkursach grantowych w ramach Programu i nawiązaniem partnerstw projektowych z podmiotami zagranicznymi. Pierwszy konkurs grantowy został ogłoszony już 17 marca br., a termin składania wniosków minie 17 maja br.

  Podczas spotkania:

  • posłuchamy o przykładach działań wspierających migrantów i migrantki oraz uchodźców i uchodźczynie realizowanych w Norwegii i Islandii,
  • porozmawiamy o Waszych wstępnych pomysłach na działania projektowe w gronie uczestników i uczestniczek spotkania,
  • przypomnimy zasady zawierania partnerstw projektowych, w tym partnerstw z podmiotami zagranicznymi,
  • odpowiemy na Wasze pytania związane tym tematem.

   

  W spotkaniu udział wezmą:

  • Nichole Leigh Mosty – dyrektor Centrum Wielokulturowo-Informacyjnego (Fjölmenningarsetur) w islandzkim Ísafjörður.
   Centrum Wielokulturowo-Informacyjne jest instytucją, której zadaniem jest ułatwianie wzajemnych relacji między osobami o różnych korzeniach i poprawa jakości usług dla migrantów mieszkających na Islandii. Oferuje ono indywidualne poradnictwo związane z przyjazdem i adaptacją do życia na Islandii, a także zajmuje się gromadzeniem informacji, prowadzeniem badań dot. sytuacji migrantów w islandzkim społeczeństwie oraz formułowaniem propozycji działań dla islandzkiej Rady Imigracyjnej i władz w obszarze integracji migrantów.
  • Inger Elisabeth Salvesen – główna doradczyni w Wydziale Zatrudnienia, Integracji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Oslo.
   Wydział Zatrudnienia, Integracji i Spraw Społecznych jest jednostką, która odpowiada w Oslo za koordynację działań skierowanych do migrantów, uchodźców i osób oczekujących na przyznanie ochrony międzynarodowej na terenie Norwegii, w tym działań integracyjnych.
  • Mei Lian Chou – liderka regionu Południe w Chrześcijańskiej Akcji Międzykulturowej (Kristent Interkulturelt Arbeid, KIA).
   KIA to największa w Norwegii organizacja non-profit zajmująca się integracją migrantów, uchodźców i osób w procedurze azylowej. Organizacja działa na terenie całego kraju, w oparciu o strukturę diecezjalną.

   

  Spotkanie potrwa około 1,5 godziny. Będzie prowadzone w języku angielskim (bez tłumaczenia) na platformie Zoom.

  ***

  Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: http://bit.ly/AO-regionalny_26-03-2021.

  Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

  Rejestrację na spotkanie zamykamy o godz. 12:00 w dniu je poprzedzającym.

  Link do wydarzenia (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) prześlemy do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym spotkanie oraz na dwie godziny przed spotkaniem. Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkiem, skontaktuj się z Adrianą Skutyńską: +48 574 999 973, adriana.skutynska@frsi.org.pl

  Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym spotkaniem – napisz lub zadzwoń: ewa.stokluska@fed.org.pl, 720 801 013.