Spotkanie sieciujące: Działalność strażnicza

  • Spotkania

23 kwietnia (piątek) o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie sieciujące z inspiracjami z zagranicy poświęcone prowadzeniu działań strażniczych na poziomie lokalnym i regionalnym.

Zarejestruj się już teraz!

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych udziałem w konkursach grantowych w ramach Programu i nawiązaniem partnerstw projektowych z podmiotami zagranicznymi. Pierwszy konkurs grantowy został ogłoszony już 17 marca br., a termin składania wniosków minie 17 maja br.

Podczas spotkania:

  • posłuchamy o przykładach obywatelskich działań strażniczych i monitorujących, realizowanych na poziomie lokalnym i regionalnym w Bułgarii, Czechach i Ukrainie,
  • porozmawiamy o Waszych wstępnych pomysłach na działania projektowe,
  • przypomnimy zasady zawierania partnerstw projektowych, w tym partnerstw z podmiotami zagranicznymi,
  • odpowiemy na Wasze pytania związane tym tematem.

 
W spotkaniu wezmą udział:

  • Iryna Shvets koordynatorka współpracy międzynarodowej w Sieci Obywatelskiej OPORA, która zajmuje się działaniami strażniczymi oraz zachęcaniem obywatelek i obywateli do angażowania się w sprawy publiczne w Ukrainie na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym.
  • Ms Anastasia Matviyenko – wiceprezeska CVU Odessa (Regionalnej Organizacji “Komitet Wyborców Ukrainy”), organizacji pozarządowej aktywnej w Ukrainie w obszarze demokratyzacji i ochrony praw człowieka, w tym prowadzącej działania na rzecz zwiększenia przejrzystości wydatkowania budżetów lokalnych oraz monitorowanie działalności radnych lokalnych.
  • Stephan Anguelov radca prawny, członek Zespołu Prawnego w Fundacji „Program Dostęp do Informacji” (Access to Information Programme Foundation), bułgarskiej organizacji pozarządowej z ponad 20-letnim stażem w działaniach na rzecz prawa dostępu do informacji publicznej i przejrzystości w instytucjach publicznych różnych szczebli oraz we wspieraniu obywateli w dostępie do informacji publicznej i działaniach strażniczych.
  • Marek Zelenka – prezes “Odrodzenia” (Oživení), czeskiej organizacji pozarządowej, której misją jest promowanie transparentności w administracji publicznej, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wzmacnianie demokracji i rządów prawa oraz aktywne wspierania zaangażowania mieszkańców w sprawy publiczne. Oživení jest m.in. członkiem Whistleblowing International Network

 
Spotkanie potrwa około 1,5 godziny. Będzie prowadzone w języku angielskim (bez tłumaczenia) na platformie Zoom.

***

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: http://bit.ly/AO-regionalny_23-04-2021.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rejestrację na spotkanie zamykamy o godz. 12:00 w dniu je poprzedzającym.

Link do wydarzenia (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) prześlemy do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym spotkanie oraz na dwie godziny przed spotkaniem. Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkiem, skontaktuj się z Adrianą Skutyńską: +48 574 999 973, adriana.skutynska@frsi.org.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym spotkaniem – napisz lub zadzwoń: ewa.stokluska@fed.org.pl, 720 801 013