Ułatwienia dostępu

Possibilities for bilateral cooperation with civil society organisations under the ACF Programme

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium dotyczącego możliwości uzyskania środków na współpracę dwustronną (z podmiotami z Państw-Darczyńców, tj. Islandii, Liechtensteinu i Norwegii) w różnych krajach objętych Programem Active Citizens Fund. Webinarium odbyło się 22 marca 2023 r.

Program Active Citizens Fund działa w 14 krajach Unii Europejskich. W części z nich, obok tzw. tematycznych konkursów grantowych, funkcjonują także osobne mechanizmy dofinansowania działań dwustronnych, służących wymianie doświadczeń między podmiotami z danego kraju i podmiotami z Państw-Darczyńców Programu (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii). Ich zasady różnią się w różnych krajach, m.in. jeśli chodzi o wielkość dofinansowania, a także możliwość bezpośredniego aplikowania o środki przez podmioty z Państw-Darczyńców. Podczas webinarium zaprezentowano najważniejsze informacje o możliwościach dofinansowania działań dwustronnych dostępnych w 7 państwach.

Osobami prezentującymi byli przedstawiciele Punktów Kontaktowych Programu ACF w Islandii i Norwegii – Jean-Christophe Delmas z Norweskiego Komitetu Helsińskiego oraz Hajlti Björn z Islandzkiego Centrum Praw Człowieka, a także przedstawiciele 6 odsłon Programu ACF:

  • Yiannis Trimithiotis – reprezentant Programu Active Citizens Fund-Cyprus,
  • Katrin Enno – reprezentantka Programu Active Citizens Fund-Estonia,
  • Katerina Goula – reprezentantka Programu Active Citizens Fund-Greece,
  • Aiva Ķīšeniece – reprezentantka Programu Active Citizens Fund-Latvia,
  • Anna Fedas – reprezentantka Programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy w Polsce oraz Ewa Stokłuska – reprezentantka Programu Aktywni Obywatele-Fundusz Regionalny w Polsce,
  • José Eleutério – reprezentant Programu Active Citizens Fund-Portugal.

W ramach Programu Aktywni Obywatele-Fundusz Regionalny do 30 kwietnia br. można składać wnioski na dofinansowanie inicjatyw dwustronnych i regionalnych służących wymianie wiedzy i doświadczeń między polskimi organizacjami pozarządowymi i podmiotami z Państw-Darczyńców oraz Państw Beneficjentów Programu ACF i Ukrainy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na podstronie naboru.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 54:54.

Nagranie w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski i język migowy oraz bez wgranych napisów (możliwe jest skorzystanie z funkcji automatycznego generowania napisów w języku angielskim w ramach funkcjonalności serwisu YouTube).

Plan prezentacji:

00:00-07:00: Wprowadzenie i cele działań na rzecz współpracy dwustronnej w Programie ACF
07:01-11:45: ACF – Cypr
11:46-15:05: ACF – Estonia
15:06-22:38: ACF – Grecja
22:39-25:39: ACF – Łotwa
25:40-28:01: ACF – Malta
28:02-35:23: ACF – Polska
35:24-38:05: ACF – Portugalia
38:06-54:54: Pytania i odpowiedzi

Do pobrania:

Prezentacja „Possibilities of bilateral cooperation under EEA Grants”
Zestawienie informacji o mechanizmach dofinansowania współpracy dwustronnej w różnych krajach w ramach Programu Active Citizens Fund